Hareket ve Çocuk

Çocuğun spora ve düzenli egzersizlere, özellikle okul öncesi dönemde yüzme, jimnastik gibi sporlarla başlaması büyük önem taşır. Anaokullarımızda spora doğru zamanda başladıkları için hayatlarına hareket kazandırıp aktif bir yaşamın kapılarını aralarız. Vücut gelişimi güçlü ve doğru şekilde olacağından duruşa bağlı fiziksel sorunlar yaşama ihtimallerini azaltırız.

Doğru hareket eğitimi ile kazandırdığımız faydalarla çocuğun problem çözme yeteneğini geliştirdik, benliğini ifade etmesine yardımcı olduk, yaratıcı çözümler aramasına yardımcı olduk, duygusal ve sosyal kazançlar sağladık, iş birliği kurma yeteneğini geliştirdik, temel beceri hareketlerini kuvvetlendirerek bir sonraki eğitim hayatına hazır hale getirdik. Yine çocuk, spor yoluyla, çevresini tanımakta, iletişim kurmakta ve kendine olan güvenini artırmaktadır.

Sağlıklı bir çocuk eğer yeterli seviyede hareket etmez ise psikomotor gelişimi zarara uğrar ve buna bağlı olarak okulda ve sosyal hayatında başarı oranı düşer. Bu yüzden bir çocuğun spora erken başlaması önemlidir. Anaokullarımızda, beden eğitimi, oyun ve spor derslerimizde voleybol, basketbol, futbol, badminton, masa tenisi, jimnastik, yüzme, çocuk pilates ve zumba gibi branşları tanıtarak bu sporlarda kullanılan malzeme ve giysilerle bu sporların temel teknik ve taktiklerini basit bir şekilde uygulamalı gösterdik. Bununla birlikte bireysel yeteneklerin farkına vardık. Sporun hayatımızdaki önemini öğrettik. Eğitsel oyunlarla öğrendiklerimizi pekiştirdik. Beden eğitimi ile fiziksel gelişimi, oyun ile eğlenmeyi, rekabet ile sevgi ve saygıyı öğrendik.

Bu yazı 15 Mart 2022 tarihinde kategorisinde yayınlandı.
Sonraki Yazı
Sitede Arayın

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram