Rehberlik

Rehberlik

Rehberlik; öğrencinin kendini tanıyabilmesi, ilgi ve yeteneklerini keşfedip geliştirmesi ve bu noktada sağlıklı kararlar alabilmesi adına, uyumlu ve dengeli iletişim kurabilmesi için, rehber öğretmen tarafından öğrenci ile iş birliği içinde yürütülen hizmetlerin bütünüdür. 

ERAL’da Rehberlik Faaliyetleri, sene başında rehberlik takvimi oluşturulması ile başlar. Takvimde belirlenen günlerde bireysel öğrenci ve veli görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerde öğrenciler psikolojik, eğitsel ve mesleki ihtiyaçlarına göre yönlendirilir. Ardından görüşme içeriği ve öğrencinin genel durumu hakkında veliler bilgilendirilir. Bu çalışmaların dışında sınıf ortamında; Sınav sistemini tanıtma, Verimli ders çalışma teknikleri, Sınav kaygısı ve motivasyon, Meslek tanıtımları, Kişiler arası doğru iletişim ve Çatışma çözme yöntemleri konularında rehberlik seminerleri yapılır. 

Özellikle sınav gruplarına TYT-AYT deneme sınavlarının analizi yapılır. Analiz sonucuna göre öğrencinin eksik olduğu ders konuları belirlenip, çalışma programı oluşturulur. 

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram