Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Ders başlangıç ve bitiş saatleri nedir? 

Bütün sınıf düzeylerinde derslerimiz; 08:45 - 16:05 saatleri arasındadır.

Haftalık ders saatleri nedir? 

Tüm sınıf seviyelerinde ek çalışmalar haricinde  haftalık 40 saat ders işlenmektedir.

Yurtdışı programınız var mı?

Her yıl 2 haftalık İngiltere Yaz Okulu programı açılmaktadır. 

Bursluluk sınavınız var mı? Ne zaman?

Kurumumuzda her yıl Ocak-Mart ayları arasında çeşitli sınıf seviyelerinde bursluluk sınavları yapılmaktadır.

Üniversite sınavına hazırlık sınıflarına özel kamp programlarınız var mı, neler yapıyorsunuz?

12. sınıf öğrencilerimizin eğitimleri yaz döneminde yapılan özel yaz kampı programı ile başlamaktadır.
Yoğun konu anlatımı ve soru çözümleri ile devam eden kampımızda TYT konuları işlenir. Düzenli olarak her hafta yapılan deneme sınavlarıyla öğrenci başarı grafiği dikkatle takip edilir.
11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için yıl içerisinde düzenli olarak 17.30 – 20.30 arası gece kampı uygulanmaktadır. Gece kamplarında akışta belirlenen programa ek olarak TYT – AYT konuları anlatılmaktadır.
Sömestr tatilinde ise 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz ara tatilin 1. Haftasında kampa alınmaktadır. 11. Sınıf öğrencilerimize ilave olarak TYT dersleri anlatılmaktadır. 12. sınıf öğrencilerimize ise ÖSYM standartlarında sınavlar yapılıp hemen ardından branşında uzman öğretmenler eşliğinde soru çözümleri yapılmaktadır.
12.sınıf öğrencilerimize hafta içi her gün okul bitiminde Soru Çözüm programı uygulanmaktadır.

Dershaneye-Etüte ihtiyaç oluyor mu?

Akademik olarak amaç , öğrenciyi okul eğitiminin yanı sıra sıra sınavlara hazırlamak olup bu yönde çok fazla ek çalışma-sınav-ölçme -değerlendirme, eksik giderme dersleri ve kamplar yapılmaktadır.

Özel ders veriliyor mu?

Kurumumuzda özel ders yoktur, grup çalışmaları vardır.

Etüt var mı?

Öğrencinin eksiğine göre rehber öğretmenler tarafından belirlenen zamanlarda ek çalışma vardır.

Eksik giderme dersleri biz mi talep ediyoruz? Siz mi belirliyorsunuz?

Ölçme-değerlendirme sınavlarının analiz sonuçlarına göre eksiği olan öğrencilerimiz rehber öğretmenler tarafından belirlenip zorunlu eksik giderme programları yapılmaktadır.

Eğitim-Öğretim okul müfredatına göre mi işleniyor?

Eğitim  M.E.B. Müfredatı ve LGS-YGS hazırlık programları ile birlikte uygulanır.

Okul sonrası öğrenci isterse okulda kalıp ders çalışabilir mi?

Programlanmış ek dersi, soru çözümü , kamp programı vb. programı yok ise dileyen öğrencimiz  Saat 18:00 e kadar okulda kalıp kütüphanede ders çalışabilmektedir.

Sınav yapılıyor mu? Sınav sonrası takip sisteminiz nasıl?

Ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamına alanında uzman öğretmenler tarafından düzenli aralıklarla iki tip sınav uygulanmaktadır. EGİS (Eral Gelişim İzleme Sınavı) ve KTS (Konu Tarama Sınavı) Yapılan sınavların sonuçları bireysel konu analizleri çıkartılarak incelenmekte olup, tespit edilen eksikliklerle ilgili konu tamamlama programları uygulanmaktadır.

Sınavlar hangi sıklıkta yapılıyor?

Öğrencilerimize on günde bir tarama, ayda bir deneme sınavı şeklinde yıl boyunca sınav programı uygulanmaktadır.
Eral Bireysel Takip Sistemi içerisinde, her öğrenci ile öğrencilerimizin kendini tanıma, gelişimlerini destekleme ve yaşam becerilerini kazandırmaya yönelik olarak rehberlik öğretmenimiz, çocuklarımızla düzenli aralıklarla bireysel görüşmeler ve sınıf içerisinde derslere girerek onları gözlemleyen çalışmalar yapmaktadır. Öğrencilerin, duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarını sağlamak çalışmaların temelini oluşturur.
Velilerimiz, rehberlik öğretmenimiz ve sınıf koçlarımız tarafından düzenli olarak bilgilendirilmektedir.

Online Eğitim programınız var mı?

Öğrencilerimize ev ödevleri dijital ortamda verilirken, kontrollerini de dijital platforma yükleyerek velilerimize takip kolaylığı sağlıyoruz. Okulumuz öğrencileri için gereken zorunlu hallerde uzaktan videolu ve canlı eğitim imkanı sağlayan teknolojik altyapımız mevcuttur.
Pandemi süreci gibi ülkemiz ve dünyayı etkileyen yüz yüze eğitime ara vermeyi gerektiren olağanüstü durumlarda okulumuz kesintisiz ve etkin online eğitim verme konusunda büyük bir başarı göstermiştir. Yaşanabilecek bu gibi durumlarda uzaktan eğitim faaliyetleri için her türlü donanıma sahibiz.

Öğrenciler okula telefonla gelebiliyor mu?

Öğrencilerimizin okul saatleri içerisinde derslerine konsantre olabilmeleri için, cep telefonları sabah ilk dersten önce öğretmenler tarafından toplanıp, okul çıkış saatinde yine öğretmenleri tarafından kendilerine teslim edilmektedir.

Devamsızlık durumunda veliye bilgi veriliyor mu?

İlkokul ve Ortaokulda Danışman öğretmenleri ile her sabah uygulanan Öğrenci-Danışman Buluşma Dersinde Sınıf Danışman öğretmeni gelmeyen öğrencinin velisi ile iletişime geçer.Gelmeme nedenini takip eder ve Öğrenci Takip Sistemine işlen. Ayrıca tüm sınıf seviyelerinde velilerimiz mobil uygulama programı ile öğrencinin devamsızlık durumunu dilediği saat takip edebilir.

Öğrenci devamsızlık yaptığında işleyiş nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. 

Öğle arası okuldan çıkış izni var mı?

Okulumuz tam zamanlı eğitim veren bir kurum olup, zorunlu haller dışında öğle arası okuldan çıkış yoktur.

Okul forması giymek zorunlu mu?

Okul forması giymek zorunludur.

Yıl içerisinde Sosyal Kulüpler/Aktiviteler var mı?

Okulumuzda; Robotik kodlama, maker cook, STEM, web tasarım, organik tarım, ahşap ve el sanatları, dans gibi öğretici ve eğlenceli kulüp dersleri öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrenci yetenekli olduğu alanlarda; basketbol takımı, voleybol takımı veya tiyatro kulübüne katılabilmektedir.
Dönem içerisinde şehir içi ve şehir dışı olmak üzere sosyal kültürel geziler, sinema tiyatro etkinlikleri, kostüm partileri, karnaval gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir.
Öğrenclerimiz  kişisel gelişim , empati , yardımlaşma gibi manevi değerlerinin gelişmesi ,grup çalışması becerisinin desteklenmesi , sosyal iletişim becerisi kazanması gibi sebeplerle  çeşitli Sosyal Sorumluluk Projelerine dahil edilir.

Yemek programınız nedir?

Lise öğrencilerimiz öğle arasında okulumuzun yemekhanesinde dört çeşit yemek yiyebilmektedir.
Bunun yanında salata çeşitleri ve zeytinyağlılardan oluşan açık büfe salata bardan da faydalanabilmektedirler. Yemek listelerinde yer alan yemekler uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmakta olup, öğrencilere hijyen kurallarına bağlı kalarak kaliteli, sağlıklı yemekler hazırlanmaktadır
Yemek menülerimiz her ayın başında web sitemizde yayınlanmaktadır.

Kantin var mı? Her yaş grubu kullanabiliyor mu?

Okulumuzda sağlıklı ürünlerin yer aldığı kantin hizmetimiz bulunmaktadır. Anaokulu ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerimiz kantin hizmetinden faydalanamamaktadır.
Öğrencilerimiz kantin kartı ile alışveriş yapmaktadır. Günlük limit belirleme ve istemediğiniz yiyeceklerin alınmaması için kantin kartına tanımlama yapabilirsiniz.

Okulunuzda güvenlik kamerası var mı?

Okulumuz güvenlik kamerası ile 24 Saat kontrol edilmekte ve Öğrenci giriş-çıkışları devamlı olarak idarenin gözetimi altında olmaktadır.

Hijyen nasıl sağlanıyor?

Gün içerisinde çocuklarımız kullandığı bütün ortak alanlar teneffüs aralarında sürekli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmekte, aynı zamanda temizlik ve hijyen alışkanlıklarının gelişmesi için çocuklarımız bilgilendirilmektedir.

Veli-Öğretmen görüşme saatleri nedir?

Her okul seviyesi için ayrı ayrı belirlenmiş Veli-Öğretmen görüşme saatleri vardır.Sene başında veliye bilgilendirme yapılır.

Kardeş indirimi var mı?

Evet, kardeş indirimi yapılmaktadır.

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram