Mezuniyet Töreninde Heyecan Dinmedi

ERAL 2015 – 2016 eğitim – öğretim dönemini muhteşem bir mezuniyet töreni ile kutladı. Öğrenci ve velililerin duygu dolu anlar yaşadığı geceye, Mega Band Konseri ve Davul Show gösterisi damgasını vurdu.

Adana’nın Güzelyalı Mahallesi’nde faaliyet gösteren ERAL düzenlediği mezuniyet töreniyle ilk mezunlarını verdi. Bacardi Bahçe’de gerçekleştirilen törene, öğrenci ve velilerin yanı sıra seçkin davetliler de katıldı. Tören, öğrencilerin volkanlar ve muhteşem bir atmosfer eşliğinde bahçeye girmeleriyle başladı, Keplerin havaya atılması ve başarı belgelerinin takdimiyle sahneyi Mega Band aldı. Mega Band’ın birbirinden güzel şarkılarına, öğrenciler ve veliler hep bir ağızdan eşlik ederken, pistte heyecan dinmedi.

“Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı cumhuriyetçi gençler yetiştirmeye devam edeceğiz”

Törende kısa bir konuşma gerçekleştiren Okul Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Altıok, “Bugün daha dün gibi başladığımız bu yolda, ERAL Koleji olarak ilk mezunlarımızı veriyoruz. ERAL'ı ERAL yapan ilk göz ağrımız olan öğrencilerimizi mezun ediyoruz. Aslında hem bizim için, hem de sizin için yeni bir başlangıca merhaba diyoruz. Yola çıkarken ne demiştik, ‘En güzel başlangıçlar için.’ ERAL çatısı altında yaşadığınız iyi kötü tüm anlar, kısa bir süre sonra sona erecek. Fakat şunu unutmayın ki, hayatınızın en güzel anıları lise ve üniversite anılarınız olarak kalacak. Sizler üniversiteye giderken, bizler burada Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı cumhuriyetçi gençler yetiştirmeye devam edeceğiz. Öğretmenleriniz olarak bizlerin size en önemli tavsiyesi, Atatürk’ün gençliğe hitabesini hayatınızın belirli dönemlerinde mutlaka ve mutlaka okumanızdır. Bugünün oluşmasına katkıda bulunduğunuz için ve en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bize teslim ettiğiniz için siz değerli velilerimize ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kurucu Ortaklarımızdan Sezen Yılmaz mezuniyeti yorumladı;

“1 yıllık bir eğitimin sonunda size yaraşır  bir geceyle bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz.”

“Uzun zaman beklediğimiz, hazırlandığımız o muhteşem gün gelip çatmıştı. Öğrencilerimizin her biri birer prenses ve prens gibi hazırlanmıştı. Çok güzel bir organizasyonla Kepler atıldı. Diplomalar dağıtıldı. Başta velilerimiz olmak üzere salondaki herkesin mutluluğu, haklı gururu gözlerinden okunuyordu. ERAL’ın ilk mezunları kendilerine yaraşır harika bir geceyle uğurlandılar. Bu geceyi güzel yapan ERAL ailesine, velilerimize ve lisemizden mezun ettiğimiz sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini, kaybedeceğimizi anlayana kadar… Gitmek! Ne acımasız bir kelimedir, ünlemleri takarcasına peşine, vurgun yemişçesine hayattan. Öğrencilerimiz ayrılık adına el sallarken, geride kalan bir büyük ERAL ailesi...
Evet, mezun oluyorsunuz gençler... Evet bu 4 yılın sadece 1 yılını ERAL ailesiyle geçirdiniz ama her anlamda dolu dolu 1 yıldı. Söylenebilecek çok fazla şey yok. Hani anlatılmaz, yaşanır derler ya işte aynen öyle.
Bu gönül yolculuğunda elinizden tutan öğretmenlerimize, bu koca kalpli okulun tüm çalışanlarına binlerce teşekkür… Mustafa Kemalin yıllar önce gönderdiği gibi, birer kıvılcım gibi gidiyoruz ama elbette birer alev olarak döneceğiz…


Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor. Öğretmenleriniz olarak bizler öğretmenlik görevlerimizin dışında anne gibi, baba gibi, abla ve abi gibi olmaya, gideceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, çalışıyoruz. Öğrencilerine bir evlat şefkati ve hassasiyeti ile yaklaşan, onları eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum.


Sevgili mezunlarımız , 1 yıllık bir eğitimin sonunda size yaraşır bir geceyle bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Biz sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz. Sizler ERAL'ın ilk mezunları bizi ve okulunuzu unutmayın olur mu? Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İleri ki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş adamı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.”

Bu yazı 15 Haziran 2016 tarihinde kategorisinde yayınlandı.

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram