Eral Okullarında Başkanlık Seçimi Heyecanı

Cumhuriyet ve demokrasinin esaslarına sıkı sıkıya bağlı olan okulumuzda, demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen “Başkanlık Seçimi” heyecanlı anlara sahne oldu. Okul öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda okulumuzda 2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Öğrenci Meclis Başkanı ve üyeleri seçimini gerçekleştirdik.

Okul meclisi seçimlerimiz, hazırlıktan 12. sınıfa kadar her sınıftan bir sınıf temsilcisi seçilmesiyle başladı. Kapalı oyla yapılan seçim sonucunda sınıf temsilcilerimiz belirlendi.

İki öğrencimiz okul başkanlığı için adaylıklarını koydular. Başkan adaylarımız 12. sınıflardan Salim Kaan Mercimek ve 11. sınıflardan Tamer Alp Uçar oldu.

Başkanlık için aday olan öğrenciler 10-12 Ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürüttüler.  Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli yerlerine asma fırsatını buldular.13 Ekim’de öğretmenlerimizin gözetiminde gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda 12. sınıflardan Salim Kaan Mercimek, Okul Başkanı olarak seçildi.

Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkanımızı kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini dilerken söz Okul Başkanımıza bırakıyoruz:

Merhaba,

Ben, Salim Kaan Mercimek. Okulumuzda yapılan başkanlık seçiminde değerli kurucularımız, değerli okul müdürümüz, değerli öğretmenlerimiz ve değerli okul arkadaşlarımın oylarıyla okul başkanlığına layık görüldüm. Bu durum beni çok gururlandırdı. Ben de okulumuza yakışır bir başkan olmaya, okulumuzun adını her yerde duyurmaya, tüm arkadaşlarıma destek olmaya çalışacağım. Herkese tekrardan teşekkür ederim.

Bu yazı 30 Ekim 2017 tarihinde kategorisinde yayınlandı.

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram