Eral’lılar Düzenlenen Futbol Turnuvası ile Stres Attı

Eral’lılar Düzenlenen Futbol Turnuvası ile Stres Attı

ERAL OKULLARI olarak sosyal faaliyetlere ve sportif aktivitelere oldukça önem vermekteyiz. Gençlerimizi; okulun ve derslerin ağır temposundan biraz uzaklaştırmak, onları zihnen ve bedenen rahatlatmak için okulumuzda bazı sportif faaliyetler düzenledik. Bu doğrultuda önce kız ve erkek öğrencilerin içinde bulunduğu futbol turnuvası düzenlemeye karar verdik. Erkek öğrencilerin yanı sıra kız öğrencilerin de turnuvaya olan ilgisi oldukça fazlaydı. Bu turnuvanın en dikkat çekici yanı kızlarımızın da futbol turnuvasında yer alması oldu. ERAL OKULLARI olarak bu tür faaliyetlerle önemli başarılara imza atacağımız düşünmekteyiz.

Kız futbol takımlarından öğretmenlerin oluşturduğu “Yüksek Topuklar – Agresif Kızlar” ve yine kız öğrencilerin oluşturduğu “Caner’in Melekleri – Atarlı Pandalar” takımları eşleşti. Bu maçlara ilgi oldukça yüksekti ve beklendiği gibi çok çekişmeli, eğlenceli maçlar oldu. Oyuncular da seyirciler de keyif müsabakadan oldukça keyif aldı. Karşılaşmalar sonunda Agresif Kızlar (öğretmen takımı) ve Caner’in Melekleri (öğrenci takımı) final oynamaya hak kazandı. Merakla beklenen ve ilk defa düzenlenen kız futbol turnuvasını herkesin heyecanla izlediği final maçını ipi göğüsleyen Caner’in Melekleri takımı kazandı.

Erkek futbol takımlarında kura çekimleri gerçekleştirildikten sonra A Grubu olarak “Yeşilayspor, Sıfır Tolerans, Biraz Hırs; B Grubu olarak Haddini Bilbaospor, Bitse de Gitsekspor ve Eral Belediyespor; C Grubu olarak Mahşerin Yedi Atlısı (öğretmen takımı), Şampiyona Şekerspor, Bir Buçuk Adanaspor şeklinde belirlendi. Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan grup maçları sonunda A Grubunun birincisi Yeşilayspor ve ikincisi Sıfır Tolerans; B Grubunun birincisi Eral Belediyespor; C Grubunun birincisi Mahşerin Yedi Atlısı takımları yarı final karşılaşmalarında oynamaya hak kazandı. Geçen yılın şampiyonu Mahşerin Yedi Atlısı (öğretmen takımı) ve iddialı bir takım olan Yeşilayspor’un yarı final eşleşmesi erken final olarak nitelendiriliyordu. Nitekim beklendiği gibi bu yarı final karşılaşmasını da seyirciler nefeslerini tutarak izledi. Mahşerin Yedi Atlısı takımı maça çok iyi başlayıp skoru 3-0’a taşıdı. Maçı bırakmayan Yeşilayspor (öğrenci takımı) ilk yarı sonunda skoru 3-2’ye taşımayı başardı. Nefes kesen maç berabere sonuçlanıp şampiyonu belirlemek için penaltı atışlarına gidildi. Penaltı atışları sonunda Mahşerin Yedi Atlısı şampiyonluğunu ilan etti.

İlkokulumuz da gerçekleşen futbol turnuvasında 5A Novaları, müptezeller, Evengers, BCspor, Tatarizm, Kemal’in Askerleri takımları katıldı. Büyük bir zevkle izlediğimiz turnuvada şampiyon Tatarizm takımı oldu.

Biyoloji Öğretmeni

Kayhan AKŞAM

 

Bu yazı 21 Aralık 2017 tarihinde kategorisinde yayınlandı.

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram