Yarıyıl Tatilini Verimli Geçirmeniz İçin, 10 Temel Öneri

2017-2018 öğretim yılının 1. yarıyılını tamamladık. Oldukça başarılı ve verimli bir dönemi keyifle bitirdik. 15 günlük tatil süresince aşağıda yapılmasını istediğimiz 10 maddeden oluşan öneriler çocuğumuzun verimli bir tatil geçirebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Birlikte geçirdiğimiz dönem boyunca yaptığımız gibi bu dönemde de tavsiyelerimizi yerine getireceğinizden eminiz. 

Şahane bir yarıyıl geçirdik. Çalıştık, çabaladık ve dinlenmeyi hak ettik. O yüzden bolca dinlenebilirsiniz. 

  1. Tatil süresince en az bir kere ailece sinemaya, senfoniye ya da tiyatroya gidebilirsiniz.
  2. Vücudumuzun beslenmesi için annemizin yemeklerini, ruhumuzun beslenmesi için kitap okumayı asla ihmal etmeyelim. Tatil sürecinde en az  iki kitap okuyun. 
  3. Mutlaka ilk dönemde gördüğünüz konuların tekrarını yapıp, soru çözün.
  4. Tatil süresince ekranlarınızla değil  akranlarınızla vakit geçirmelisiniz. Birbirinizi mutlaka arayın ve birlikte oynamaya, vakit geçirmeye özen gösterin. 
  5. Tatilde il dışına çıkarsanız gittiğiniz, gezdiğiniz yerlerin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini mutlaka fotoğraflayın ve bulunduğunuz yer hakkında bilgiler toplayıp notlar alın. 
  6. Kar tatiline gidenlerden mutlaka birer tane kardan adam fotoğrafını bekliyoruz, biz Adanalıyız karın tadını çıkartın.
  7. Ailenizle birlikte olduğunuz saatlerde zamanı birlikte geçirin. Aranıza TV, tablet, cep telefonu, bilgisayar oyunu gibi yabancıların girmesine izin vermeyin. 
  8. Büyükanneniz, büyükbabanız, dedeniz, babaanneniz hayattaysa mutlaka ziyaret edin. Ellerini öpün. 
  9. Bizi aramak için sebebe ihtiyacınız yok. Sesinizi duymayı her zaman isteriz. Sadece bir telefon kadar uzakta olacağız. 

 

Bu yazı 19 Ocak 2018 tarihinde kategorisinde yayınlandı.
Sonraki Yazı

ERAL OKULLARI (Çukurova Kampüs)
Adres: Huzurevleri Mah. 77123 Sk. No:3 01360 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL MİNİ ANAOKULU
Adres: Güzelyalı Mah. 81128 Sk. No:4 01170 Çukurova Adana, Türkiye

ERAL İLKOKUL & ORTAOKUL
Adres: Güzelyalı Mah. 81107 Sk. No:3/1 01170 Çukurova Adana, Türkiye 

ERAL ANADOLU – FEN LİSESİ
Adres: Güzelyalı Mah 81108 Sk. No:16 01170 Çukurova Adana, Türkiye

444 3725
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram